Мистецька ГОЛКА або СВІТ ЯК КОПИЦЯ         Що окрім голки можна вважати голкою, та ще й мистецькою? За глобальною фантазією, багато образів здаються нам голкоподібними, і без образ, є люди які, навіть не на п’яну голову, бачать образи і близькі до цього: голка кактуса із самим кактусом, голки акації, ялинки, колючий дріт та язик, їжак, чоловіча (жіноча) щетина, для когось жіночі ноги будуть тією голкою, що вже не колять, а «свердлять» фантазію; чи навіть банальне – фалос (хто не знає що це таке, дивіться в словник культури чи спитайте ще раз себе, або сусіда). Але все це екзотичне майже не те… бо…. 


В приказці «шукати як голку в копиці сіна» захований дуже глибокий сенс світобутття,  людини, яка шукає або в собі, або в світі. І, звісно, це смішно, але людина, світ можуть бути тією копицею в якій ведеться пошук. І це є мистецтвом – шукати. Мистецька голка – пошук, в якому знаходимо потрібне і зреалізовуємо для себе чи на показ. Ми виражаємо себе чи губимо. І навіть в гендерному світі людина має знайти свою голку – сексуальність, власний комфорт свого тіла чи навіть стать (для цікавих зівак (сорі комусь за образу) буде про це стаття).


       Мистецька голка, що є таким собі принципом, існує у світі (копиці). Але не подумайте, про аморальне, де щось там, робиться під плотом і ще твориться у копиці. Позбавляємося таких думок! Хоча…  Мистецька голка (принцип голки) – має двоїсте тлумачення: це як неординарність з легким сюрреалізмом думок у словах, або є тим, що виступає, як пошук своєї автентики чи себе у суспільстві, мистецтві, культурі, житті. І так, в нас з цих «замудруватих» слів виникають п’ять - неординарний пошук і його реалізація або це ж і, як власна своєрідність відтворення дійсності. Але знайти – це півакту мистецької голки, вирізнити себе цим чи сприйняти – повноцінний акт. 

   Голка – це не є не помітний об’єкт, який завжди шукають у знаній приказці. Голка на те і гостра, щоб колоти нас для відчуття дійсності, і вона має колоти око, уяву, душу, самолюбство, цікавість. Нею давно вже користуються, і я лише трішки інтерпретую це по-своєму, для самовираження. Мистецька голка є, як демонстративність свого. Того, що вас чи ваше творіння вирізняє. Це як приклад чоловіка і жінки. Скажімо чоловіча «випуклість» займає простір біля тіла на що споглядає у світі – жіноче око (ну звісно тепер в сучасності і не тільки жіноче), яке, це помітить. Так і чоловік – помітить ті ж стрункі ноги, що розрізають чоловічу уяву при ходьбі і топчуть під каблуком здоровий глузд, який накривають, як мій добрий приятель говорить – «пушки», сорі леді за таку низьку метафору, але націлені вони теж на чоловічу увагу. І увага, усім відомо, дає відповідь, навіть другому мозку (в існування якого вірять деякі жінки). 

Цей банальний приклад і є ефектом, принципом голки, коли щось тебе захоплює, інтригує і це дає реакцію, буває провокація будується на демонстративності чи «бо так вийшло». Як розповідала зі своїх спогадів жінка, що вирішила переодягнутися в чоловіка: «Я поняла, что привычное размещение моего тела в пространстве сильно связано с тем, что я «несу миру» свою женскую грудь. Когда грудь перебинтовали, смысл выпячивать грудную клетку пропал. Зато теперь было легитимно захватывать больше пространства сидя. Появилось желание демонстрировать, широко расставив ноги, что у меня в штанах внушительный символический капитал». Ост тут голкою є навіть людина, що тимчасово знайшла себе в образі чоловіка із бажанням демонстрації. Ця демонстрація і буде для когось колючим ефектом голки – NOTA BENE (зверни увагу)

      Хтось спонукає себе творити, хтось замислиться, а хтось просто пройде повз. Значить голка була голочкою. Щось знайти для себе чи ля когось творчо зреалізувати!  Навіть це почитавши з’являється думка «что за бредь»? Він ґрунтується на…. 

                                                                     Принципи
Ø  Не зашивати себе в мистецтві, а знайди себе в ньому, знайди своє мистецтво.
Ø  Мистецтво, як копиця (світ). Знайди в ній свою голку: індивідуалізм, притаманність, непохожість, унікальність, винятковість, самоавтентику, самобутність.
Ø  Видумуй, твори свій напрямок, вирубуй ліси незрозумілості та похожості. Прокладай в них стежки для себе та інших.
Ø  Егоїзм – це любов до себе, що пробуджує любов до інших. Будь егоїстом, але не егоцентристом в мистецтві.
Ø  Твори, щоб спонукати інших творити (тому твори зрозуміле, але водночас дай можливість пізнати суть небагатьом).
Ø  Осмисли фразу Мартіна Бубера: «Наши произведения создают нас, наши ученики воспитывают нас…»
Ø  І ваші принципи….
І ось в нас «получиться», що мистецька голка – це пошук, я якому знаходимо потрібне і це зреалізовуємо для себе та невеликого кола чи на показ. 

Що ж нею може бути? 
                                        Мистецька голка у тексті:    

      У тексті це слова: тут буває гармонія слів і сюжету (стандарт), а голка виступає вільнодумним власним баченням тесту, який можна злегка звульгаризувати, але не опошлювати, дати сучасної лексики чи образності. І ти в текст не кидаєш в’язку голок, набір слів.
Наприклад: - стандарт – «Вчора він прийшов піднесений, окрилений моїм «так»! Сьогодні я відповіла йому «ні»!»; тест за голкою виглядатиме так: «Вчора він прийшов піднесений, окрилений як, кажан моїм «так». Сьогодні я його порубала своїм «ні»!» чи «Вчора він пришкандибав, окрилений, зґвалтований думкою від мого «так»! Сьогодні я відповіла йому ні. Змила в унітаз його чоловіче еґо!» чи скажімо, трошки попрактикуємося і на не видумано, візьмемо уривок з есе Марисі Нікітюк «Ведмеді для Маші» із журналу «Радар» за травень 2011 року: «Ліда стоїть на кухні і готує млинці, поряд на плиті закипає суп, вона відставляє пательню з млинцями, підіймає кришку над каструлею супу, кидає туди зелень». Ось як можна це зінакшити за принципом: «Ліда стоїть на кухні і готує млинці з вчорашнього кефіру та страусиних яєць, поряд на плиті закипає суп, три рази згадавши «мать», вона відставляє пательню з млинцями, підіймає кришку над каструлею супу, кидає туди зелень та краплю поту із чола». Це така невелика різниця. Але не використовуйте і не видавайте за своє чужий текст, зміст якого ви перетворите на подушечку для голок. Просто напишіть свій, можливо «нудний», текст і доводьте до ладу.

      Дані слова та словосполучення вставлені діють за принципом мистецької голки. Ці слова руйнують звичну, усталену гармонію образів та слів. Для читача , це здивування (відповідь на укол). Словам і словосполученням можете дати нового звучання, що деколи не вписується в рамки адекватного. Не бійтеся! Люди часто і запам’ятовують незвичний текст». Та про нього, властиво, розкажуть іншим. І та навіть стаття «ерекція культури» - колить вуха і уяву, виділяє із масового інформаційного хаосу. СТАНЬТЕ ДЛЯ СВІТУ КИМСЬ!!!
    
                       Иии…. Продовження буде….

Немає коментарів:

Дописати коментар